IŠ LANKYTOJŲ CENTRO – Į GAMTĄ

 

 

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie aplinkos ministerijos įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis...

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Sartų regioninio parko lankytojų centro tema – „Unikalus Sartų ežeras“. Anykščių regioniniame parke gamtos vertybės perteikiamos per rašytojų ir poetų mintis. Krekenavos regioninio parko tema „Nevėžio senvagių įvairovė“ įdomiai atsispindi ekspozicijos interjero dizaine – upės kilpos tarsi kybo ore.

Garso įrašai su paukščių balsais ar krašto sakmėmis, filmai apie saugomas teritorijas, herbariumai, galimybė pamatyti retas rūšis, reljefiniai regioninio ar nacionalinio parko maketai, interaktyvūs žaidimai, smegduobių ar kalvų geologiniai pjūviai, archeologinis paveldas – visa tai ir dar daugiau pamatysite moderniose lankytojų centrų ekspozicijose.

Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju... Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Vištyčio regioninio parko direkcija, dalyvaudama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamame projekte „Iš lankytojų centro – į gamtą“, Jus kviečia išmėginti du maršrutus parko teritorijoje (dviračiu, automobiliu ir pėsčiomis), aplankyti lankytinus objektus, gamtos ir kultūros paveldo vertybes.


 
 

Dviračių, automobilių, pėsčiųjų maršrutas „Pažink Vištyčio regioninį parką“

Bendras maršruto ilgis yra 15 km. Trukmė apie 3 val. Kelionės metu Jūs pamatysite Vištyčio paminklą, Švč. Trejybės bažnyčią, Vištyčio vėjo malūną, gražuolį Vištyčio ežerą, Šventąjį šaltinėlį, sufozinį cirką, regyklą "Trys ežerai", Pavištyčio piliakalnį ir patirsite nepamirštamų įspūdžių nuostabiose Vištyčio apylinkėse. Norintiems nepasiklysti, papildomos informacijos suteiks kelyje esančios pagrindinės nuorodos prie lankytinų objektų, taip pat maršruto informacinis lapas su kiekvieno objekto aprašymais su LKS ir WGS koordinatėmis. Maršruto „Pažink Vištyčio regioninį parką“ žemėlapį ir objektų aprašymą parsisiųsti galite paspaudę šias nuorodas:

Atsisiųsti žemėlapį

Atsisiųsti objektų aprašymą

 
 

Šilelio pažasis pažintinis takas

Keliaudami mažuoju Šilelio pažintiniu taku, Jūsų laukia kupina įspūdžių ir nuotykių kelionė brandžiu Šilelio mišku su reto grožio kraštovaizdžiu, jam būdinga augalija, paukščiais, žvėrimis. Maršruto ilgis 2,4 km. Kelionės laikas 2 val. Keliaudami mažuoju Šilelio pažintiniu taku, galėsite grožėtis nuostabia Vištyčio ežero pakrante. Kelionės metu galėsite išvysti lankytojų pamėgtą skardį, „Raganos šluotą“, drevėtus medžius, aukščiausią eglę, Šentąjį. šaltinėlį. Norintiems pailsėti, galima sustoti Šilelio stovyklavietėje, išsimaudyti ir atsigaivinti skaidriame Vištyčio ežere.

Atsisiųsti žemėlapį

Atsisiųsti objektų aprašymą